Międzynarodowy Dzień Pisarzy – życzenia na dziś dla ludzi pióra!

Dziś, 3 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Pisarzy. To dobra okazja, aby wszystkim piszącym złożyć serdeczne życzenia. Czegóż zatem można życzyć ludziom, na co dzień władającym piórem lub klawiaturą? Należysz do nich? Winszuję Ci zatem:

… by wena towarzyszyła Ci regularnie!

Wszyscy wiemy, jak to jest pisać, gdy ma się ten flow. Jednak wena to dość kapryśna i humorzasta istota… Nie zawsze odwiedza pisarza akurat wtedy, gdy chciałby ją ugościć. Dlatego życzę Ci, aby pojawiała się zawsze, kiedy chciałbyś/chciałabyś ją ujrzeć w swych progach.

… by ręce nadążały za myślami!

Gdy pomysłów multum, czasem trudno to wszystko spisać, aby nic nie umknęło. Dlatego życzę Ci, abyś zawsze zdążał/zdążała zanotować wszelkie błyskotliwe, kreatywne idee i nie odkładała ich pisarskiego wcielania na później!

… wygranych w konkursach literackich, jeśli w nich startujesz!

O to nie jest łatwo. Konkurencja spora, poziom wysoki… Trudno niekiedy się przebić. Dlatego życzę Ci, aby się to udało. I nie zniechęcaj się, gdy nie wyjdzie za pierwszym, piątym czy trzydziestym drugim razem. Warto wciąż próbować i doskonalić swój warsztat!

… odwagi w zaprezentowaniu swojej twórczości światu!

Niezależnie od tego, czy spisujesz swoje refleksje na dysku, opowiadania i wiersze do szuflady czy masz stworzoną książkę – nie bój się wyjść z tym do ludzi. Na pewno jest sporo osób, które chętnie zagłębią się w Twe treści i którym umilisz w ten sposób czas.

… zdrowia – bo w przypływie weny nietrudno je zaniedbać.

Pamiętaj, że sen, jedzenie, odpoczynek – to wszystko jest ważne. Ja wiem, że wena zając. Ucieka czasem. Ale nawet najmędrsza z wen nic nie pomoże, gdy ciężko Ci zebrać myśli ze zmęczenia. Życzę Ci zatem, abyś umiał/umiała efektywnie odpoczywać, karmić swój mózg i przez to nie wypalić się w pisaniu. Kariera pisarza przed Tobą!

Świętuj z radością ten dzień! I niech inspiracja przyjdzie do Ciebie w najbardziej odpowiednim momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top